Skip to content
Home » Iki kada galioja vairuotojo pažymėjimas?

Iki kada galioja vairuotojo pažymėjimas?

Vairuotojo pažymėjimas yra vienas iš svarbiausių dokumentų, leidžiančių asmenims legaliai vairuoti transporto priemones. Tačiau daugelis vairuotojų dažnai kelia klausimą: \”Iki kada galioja vairuotojo pažymėjimas?\” Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpį, priklausomai nuo įvairių veiksnių, taip pat ir tai, kokių veiksmų reikėtų imtis, norint atnaujinti pažymėjimą.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis

Vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikotarpiai labai skiriasi priklausomai nuo pažymėjimo kategorijos ir šalies įstatymų. Lietuvoje vairuotojo pažymėjimai yra klasifikuojami pagal skirtingas kategorijas:

1. Pagrindinės kategorijos

A (moto transporto priemonės) – Galioja 10 metų;

B (lengviesiems automobiliams) – Galioja 10 metų;

C (sunkvežimiams) – Galioja 5 metus;

D (autobusams) – Galioja 5 metus.

Šios kategorijos turi skirtingą galiojimo laikotarpį. Tai reiškia, kad, jei turite kategoriją B, jūsų pažymėjimas galios 10 metų, o jei turite kategoriją C ar D, turėsite jį atnaujinti kas 5 metus.

Veiksniai, įtakojantys galiojimą

Vairuotojo pažymėjimo galiojimą gali paveikti keletas veiksnių, įskaitant:

Sveikatos patikrinimai

Būtina paminėti, kad asmenys, kurie turi kategorijas C ir D, privalo reguliariai laikytis sveikatos patikrinimų. Tai yra, reikia pateikti medicininius dokumentus, kurie patvirtintų, kad asmuo yra tinkamas vairuoti tam tikrą transporto priemonę. Priklausomai nuo medicininių sertifikato galiojimo laikotarpio, vairuotojo pažymėjimas gali būti pratęsiamas tik tuo atveju, jei asmuo atitinka sveikatos reikalavimus.

Vairuotojo pažymėjimo atnaujinimas

Norint atnaujinti vairuotojo pažymėjimą, būtina atlikti kelis veiksmus:

1. Medicinos pažymėjimas – Jei reikia, pasitikrinkite sveikatą ir gauti medicinos pažymėjimą.

2. Dokumentų paruošimas – Surinkite visus reikalingus dokumentus, įskaitant asmens tapatybės kortelę, seną vairuotojo pažymėjimą (jei turite) ir medicinos pažymėjimą (jei reikia).

3. Pristatymas – Aplankykite savo vietos Vyriausybes tarnybą ir pateikite visus reikiamus dokumentus.

4. Mokestis – Sumokėkite nustatytą mokestį už vairuotojo pažymėjimo atnaujinimą.

Ką daryti pasibaigus galiojimui?

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas pasibaigęs, svarbu žinoti, kad negalėsite legaliai vairuoti transporto priemonės. Pasibaigus galiojimui, turite kuo greičiau atnaujinti pažymėjimą. Taip pat nuo pasibaigusio pažymėjimo dienos gali kilti papildomi teisinių pasėkmių, pavyzdžiui, baudos.

Praeities vairuotojo pažymėjimo sugrąžinimas

Jei pastebėjote, kad vairuotojo pažymėjimas pasibaigė, bet dar nesugebėjote jo atnaujinti, gali tekti kreiptis į Vyriausybes tarnybą dėl galimų padarinių. Jie gali pasiūlyti laikinas priemones, kad galėtumėte legaliai vairuoti, kol gausite naują pažymėjimą.

Išvados

Vairuotojo pažymėjimas yra esminis dokumentas kiekvienam vairuotojui, ir jo galiojimo laikotarpis priklauso nuo pažymėjimo kategorijos bei sveikatos būklės. Svarbu stebėti savo pažymėjimo galiojimo datą ir, jei reikia, laiku atlikti atnaujinimo procedūras. Tinkamai elgiantis, galite išvengti teisinių problemų ir užtikrinti, kad galėtumėte ir toliau teisėtai vairuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *